Yazdır

Hasan Kurtiç'in Kaleminden Şahin Anadolu Sağlık Meslek Lisesi

Sakarya'nın usta kalemi Hasan Kurtiç, Yenihaber Gazetesinde yayınlanan 1 Mart 2013 tarihli köşe yazısında Şahin Anadolu Sağlık Meslek Lisesini kaleme almıştır:

Özel Şahin Anadolu Sağlık Meslek Lisesi

İyi bir okuldan mezun olmak, iyi bir meslek sahibi olmak yetmiyor! İyi eğitim görecek, sürekli ve çok iş alanı olan meslekleri de seçeceksin!

Sağlık meslekleri her zaman, her yerde çok öncelikli ihtiyaçtır. Hatta sonsuza kadar! Hekim, hemşire, teknisyen, diğer tamamlayıcı hizmetler; Tıp Sektörü sonsuz ihtiyaçtır!

Özel Şahin Okulları Anadolu Sağlık Meslek Lisesi'nin, Adapazarı Maltepe'deki eski okul binasında açıldığını basından öğrendiğimde o nedenle sevinmiştim. Ama geçen hafta sonuna kadar gitme fırsatı yaratamadım.
Orada şimdi harika bir Mesleki Eğitim Yuvası daha hizmetimize girmiş! Okul Müdürü Sayın Mediha Tuncel, yıllarını Sağlık hizmetinde geçirmiş çok deneyimli bir yönetici. Ziyaretimde, kısa ve özlü görüştük, derslikleri de gezdik.

Yatılı kısmın da olması büyük bir fırsat. Sakarya'nın her ilçesinden, yakın şehirlerden de öğrenci gelebiliyor. Sağlık eğitimi, ihtiyacı ilkin kendi evinden başlayan bir gerçek. Anne-baban, deden-ninen, kardeş, akraban gözüne bakar!

İster Hemşire, ister Acil Tıp Teknisyeni, ister Anestezi Teknisyeni! Ebe ol, İğneci ol; ne olursan ol… Özel Hasta Bakımı ile Yaşlı Bakımı günün mesleği.

Tabii, O okulda en zirve hedef Hekim olmaktır! O da senin istemene, senin yeterliliğine bağlı! Hedefle, azimle çalış ve gir sınavlara Hekim ol!

Özel Şahin Okulları, 17 Ağustos Depremi sonrasında, Sakaryalı öğrenciler için bir hayat kaynağı olmuştu. Ben de, Okul Kurucusu Merhum Öğretmenimiz Enis Alagöz'ün ve nitelikli öğretmen kadrosunun içtenlikli izleyicisi olmuştum.

Özel Şahin, Sakarya Milli Eğitimi'nin Türkiye çapında başarılara imza atan Okuludur! Yenikent yolu üzerindeki muhteşem Özel Şahin Okulları da, Öğretmeniz Enis Alagöz'ü şehre hiç unutturmayacak çok anlamlı bir armağan! Maltepe'deki Anadolu Sağlık Meslek Lisesi de işte o ekolün bir devamı!

Yorum (0) Tıklanma: 1440